Hakkımda

IMG_4879

Merhabalar ben Uzman Diyetisyen Cansu Kolukırık,

 

Lisans eğitimimi ‘Bölüm Birincisi’ ve ‘Fakülte Birincisi’ olarak tamamladım ve 2014 yılında mezun olduktan hemen sonra meslek hayatıma başladım. Ardından Okan Üniversitesi’nde uzmanlık eğitimimi de tamamlayarak ‘Uzman Diyetisyen’ ünvanını almaya hak kazandım. Çoğu danışanımın duygusal yeme problemi olduğunu farkettikten sonra Yüksek Lisans tezimi ‘Yetişkin bireylerde Uyku Kalitesi, Depresyon Durumu ve Yeme Davranışları’ üzerine yaparak duygusal yeme üzerine kapsamlı çalışmalar edinmiş oldum . Kısa zamanda danışanlarımla beraber yüzlerce kilodan kurtulduk, yepyeni başarı hikayeleri yarattık. Kardiyoloji Diyetisyenliği , Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği ve ‘EASO-OMTF Course gibi mesleki eğitimlerim,  Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenme Tedavisi adlı akademik seminer çalışmam, Sağlıklı Yaşam Sempozyumları ve Ulusal Obezite Kongresi gibi ulusal kongrelere katılmış olmam işimin ciddi tarafı; binlerce gülümseme, yeni ve daha genç bedenler yaratmak ise işimin en mutlu edici tarafı.Size tüm samimiyetimle anlatayım..

Diyetisyen olmadan önce en severek yaptığım şey, yemek yemekti. Çukurova’nın verimli topraklarında, yeme-,içme kültürünün içine doğdum. Peki diyetisyen olduğumda ne değişti? Vücudumu tanıdım. Asıl yemek yemenin ve beslenmenin ne olduğunu öğrendim . Bedenimizin ne kadar değerli olduğunu ve ona iyi bakmamız gerektiğini anladım ve bunun hayat tarzım haline gelmesini sağladım. Şimdi bunları sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

  Sağlıklı beslenme;  en basit tanımıyla sağlığını koruyan beslenme şeklidir. Biz beslenme şeklimizin sağlıklı veya sağlıksız olduğunu kısa vadede bile anlayabiliriz. Peki nasıl? Kilo almamız , bel çevresinin genişlemesi veya  ‘Göbeğim çıktı’ gibi cümlelerden çok şu cümleleri söylerken buluyor muyuz kendimizi?

‘ Uykumu iyi alamıyorum’

‘Yorgun hissediyorum’

‘Çabuk acıkıyorum’

‘Akşam yemeğinden önce elim ayağım titriyor çok acıkıyorum’

‘Cildim ne kadar da kötü oldu son  zamanlarda.’  Ve dahası..

İşte bunlar hep sağlık, hep beslenme 🙂 İşin eğlenceli kısmını öğrendiğimizde her şey o kadar kolay ilerliyor ki… Sağlıklı beslenme , hayatın en eğlenceli ve en güzel yanı aslında. Önemli olan sırrını bilmek, dengelemeyi öğrenmek ve paylaşmak. Paylaşınca güzel değil mi zaten her şey? Diyet yazmak için değil , sağlıklı beslenmeyi hayatımıza ve yaşam tarzımıza adapte etmek için  şimdi sizlerleyim ve en güncel bilgileri, öğrendiğim her şeyi, başarı hikayelerini paylaşmak üzere buradayım.  Motivasyonunuz hiç kaybolmasın. Yeter ki başlayın , her şeyin devamı gelecek emin olun.

 

AŞKLA, SAĞLIKLA, NEŞEYLE BERABER HAFİFLEYELİM …

Call Now ButtonHemen ara